Gdańsk z Kajaka - Kamienna Grobla 2 | Wycieczki i wypożyczalnia kajaków

Mikołaje na Kajakach - relacja

Mikołaje na Kajakach - pływamy i pomagamy!

40 kajakarzy przebranych w mikołajowe stroje przepłynęło razem z nami kanałami Motławy przez centrum Gdańska. To pierwsze takie wydarzenie w Trójmieście! Przy współpracy z Mikołajami na Motocyklach zbieraliśmy środki na wspólny cel - obiady dla potrzebujących dzieci.

Tuż przed południem z naszej przystani kajakowej na Kamiennej Grobli wyruszyła kawalkada czerwonych kajaków. Trasę mikołajkowej wycieczki pokonało 20 kajaków jedno i dwuosobowych oraz jedna kanadyjka, z łączną liczbą 40 Mikołajów na pokładzie. Wśród uczestników przeważały stroje mikołajowe, ale pojawił się także elf oraz renifer.

Trasa prowadziła wzdłuż Długiego Pobrzeża i dwóch gdańskich wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Zapuściliśmy żurawia na Żurawia oraz mogliśmy przybić mokrą piątkę z Sołdkiem! Po dopłynięciu do Polskiego Haka, który znajduje się tuż przy połączeniu Motławy z Martwą Wisłą, mogliśmy podziwiać niesamowity widok na mało znaną, industrialną część Gdańska. Rozpościera się stąd widok na tereny stoczniowe ze słynnymi żurawiami oraz olbrzymie silosy gdzie produkuje się m.in. słód. Wracając na przystań przepływaliśmy obok mariny gdzie kibicowaliśmy pływakom, którzy startowali w międzynarodowych mistrzostwach Polski w ekstremalnym pływaniu. Wycieczkę zakończyliśmy po niecałych dwóch godzinach popijając aromatyczną herbatę na przystani.

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała rodzinnemu udziałowi w imprezie. Wśród najmłodszych uczestników udział wzięli siedmioletni renifer Igor i śnieżynka Maja.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w pierwszej edycji imprezy Mikołaje na Kajakach. Wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę 1.086 zł. Wpłaty z cegiełek przekazaliśmy już organizatorom akcji Mikołaje na Motocyklach, z którymi współpracujemy. Dzięki środkom zebranym ze sprzedaży cegiełek mogliśmy wesprzeć zakup posiłków dla potrzebujących dzieci.

Dziękujemy kadrze, która asekurowała przepłynięcie, a także Międzynarodowym Targom Gdańskim za udostępnienie koksownika, przy którym kajakarze mogli ogrzać dłonie na koniec wycieczki.

Mikołaje na Kajakach 2016 w liczbach:
40 kajakarzy
20 kajaków jedno i dwuosobowych
1 kanadyjka
7 km trasa wycieczki
7 lat wiek najmłodszych uczestników
1.086 zł wpłat z cegiełek

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na wodzie w jeszcze liczniejszym składzie!

Oprócz naszego facebooka gdzie relacjonowaliśmy na bieżąco przebieg akcji, informacje i relacje znajdziecie także tu:
reportaż TVP: http://www.tvp.info/28083249/mikolaje-poplyneli-kajakami-akcja-dla-dzieci-z-pomorza
galeria Trójmiasto.pl: http://galeria.trojmiasto.pl/Mikolaje-na-kajakach,2,431155.html