INFORMACJE

Informacje o wyjeździe


Poznaj prawdziwą Wenecję

Wenecja od dawna oczarowuje odwiedzających. Unikalny charakter tego wodnego miasta związany jest z Morzem Adriatyckim. Laguna Wenecka to jednak nie tylko słynne "miasto na wodzie". Na turkusowych wodach Adriatyku rozrzuconych jest ponad sto wysp, pełnych malowniczych miasteczek i dzikich krajobrazów. Odkrywanie tych miejsc z perspektywy kajaka jest niezapomnianą przygodą!

Odkryj tajemnice Laguny Weneckiej

Niektóre wyspy Laguny Wenecji są niezwykle małe, inne kryją gospodarstwa, wioski i katedry. Wyspy były wykorzystywane do uprawy żywności, obrony przed najeźdźcami, zapewnienia wytchnienia elitom miasta, a także izolowania niebezpiecznych działań, takich jak płonące piece słynnych mistrzów szkła w Wenecji. Wenecja i jej Laguna są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


W gąszczu weneckich kanałów

Podobnie jak eleganckie gondole, kajaki morskie idealnie nadają się do odkrywania weneckich kanałów i płytkich, chronionych wód Laguny.

Pływanie kajakami pozwoli nam zrozumieć niesamowitą więź Wenecjan z wodą. Mieszkańcy na codzień poruszają się w ten sposób. To wyjątkowa okazja by doświadczyć Wenecji w inny sposób niż spacerując po zatłoczonych uliczkach. Niewiele odwiedzających Wenecję osób ma okazję to przeżyć!

Dołącz do nas by zwiedzić Wenecję, wodne miasto, które łączy przeszłością z tętniącą życiem teraźniejszością tego najbardziej romantycznego miasta świata.


Wyspa umarłych

W Wenecji zmarłych na cmentarz nie przewozi zwykły karawan, tylko łódź. Cmentarz leży na wyspie San Michele, której powstanie jest zasługą Napoleona. Z przyczyn sanitarnych zakazał on chowania Wenecjan na cmentarzach przykościelnych w mieście. Szybko jednak cmentarz się przepełnił i dziś zmarli chowani są tu przejściowo na okres 10 lat, potem ich szczątki przewożone są na wyspę Sant'Ariano do ossuarium.

Burano

Burano to maleńka wyspa położona na Lagunie Weneckiej. Słynie z koronkarstwa i znana jest jako najbardziej kolorowa wyspa świata. Intensywne barwy domów nie są tu przypadkowe. Burano to wyspa rybaków, a neonowe fasady budynków ułatwiały powrót z połowu w czasie mgły i deszczu. Podobno, aby pomalować dom, właściciel powinien prosić o pozwolenie lokalne władze, które muszą zaakceptować wybrany odcień farby. Dzięki temu domy na Burano są oryginalne, a kolory rzadko się powtarzają.

Ptasi raj

Pływanie po lagunie weneckiej jest świetną okazją do ptasich obserwacji. Malutkie, porośnięte trawą wysepki to niewyczerpalne źródło pokarmu dla licznych gatunków ptaków, które mają tu swoje siedliska lub postój podczas wędrówek. Prawdziwy raj dla miłośników ptaków.

Dla kogo jest ten wyjazd

Nie wymagamy dużego doświadczenia kajakowego. Wystarczy chęć zdobycia nowego doświadczenia i średnia kondycja umożliwiająca pływanie ok 5 godzin dziennie (trasy 20 - 25 km).

Na początku naszej kajakowej przygody w Wenecji zapewniamy szkolenie z zakresu podstaw kajakarstwa morskiego. Omówimy trasę i sprzęt jakiego będziemy używać.

Program wyjazdu


Dzień 1

 • Przylot do Mediolanu Bergamo
 • Przejazd busem do Wenecji
 • Zakwaterowanie

Dzień 2 - 5

Pięć dni pływania i eksplorowania Laguny Weneckiej. Wyruszamy po śniadaniu, w trakcie pływania organizujemy sobie przerwę na drugie śniadanie, po południu powrót.

Dzień 6

 • Pakowanie i wykwaterowanie
 • Przejazd busem na lotnisko Mediolan Bergamo
 • Przelot powrotny

Szczegółowy program i trasy pływania ustalamy na miejscu w oparciu o najbardziej aktualną prognozę pogody (szczególnie uwzględniając wiatr i falowanie).

Informacje praktyczne


Transport

Spotykamy się na lotnisku w Mediolanie - Bergamo. Zapewniamy przejazd do miejsca zakwaterowania i tranfer ostatniego dnia na lotnisko. Transfery są zsynchronizowane z lotami z Gdańska. Bilety lotnicze to koszt ok 200 zł w dwie strony. Należy pamiętać o dokupieniu bagażu.

Szczegóły dotyczące sugerowanego połączenia lotniczego znajdują się na dole strony przy danym terminie wyjazdu.

Nocleg

Noclegi o standardzie turystycznym w domkach / apartamencie (możliwe pokoje wielkoosobowe). Planujemy noclegi w jednym miejscu, które będzie naszą bazą na jednodniowe wypady kajakowe.Sprzęt

Zapewniamy jedno- i dwuosobowe kajaki morskie z wiosłem, fartuchem, kamizelką asekuracyjną oraz worki wodoszczelne.

Co spakować

Przydadzą się ubrania turystyczne oraz rzeczy odpowiednie do kontaktu z wodą (np. bielizna termiczna). Szczegółową listę rzeczy do spakowania otrzymacie od nas drogą mailową.

Inne

Osoby, które nie są pewne swoich umiejętności lub które chciałyby popływać przed wyjazdem, zapraszamy do naszej przystani kajakowej w Gdańsku na Kamiennej Grobli 2. Możecie dołączyć do naszej wycieczki z instruktorem po Gdańsku lub umówić się z nami na indywidualne zajęcia. Zapraszamy do kontaktu!


Cena


Ceny podane poniżej przy terminie wycieczki.
Cena udziału w wyjeździe zawiera:

 • wypożyczenie sprzętu: jedno lub dwuosobowy kajak morski, wiosło, kamizelka asekuracyjna, worek wodoszczelny
 • transfery z lotniska i wszystkie koszty przejazdów na miejscu
 • szkolenie z zakresu podstaw kajakarstwa morskiego
 • organizację całodziennych wypadów kajakowych z powrotem do bazy
 • opiekę doświadczonej kadry
 • 5 noclegów (standard turystyczny)
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Gdańsk - Mediolan Bergamo - Gdańsk (ok 200 zł)
 • wyżywienia

+48 732 022 822

+48 503 738 159

Zadzwoń już teraz i dowiedz się więcej