INFORMACJE

Tajemnice Wyspy Spichrzów

Zapraszamy na wspaniałą kajakową przygodę, podczas której odkryjemy tajemnice Wyspy Spichrzów. To świetna okazja by dowiedzieć się ciekawostek o Gdańsku i przeżyć niezapomniane chwile w kajaku. 

Wyspa Spichrzów powstała w XVI wieku po przekopaniu kanału Nowej Motławy. Dawniej była to dzielnica przemysłowa z licznymi spichlerzami, które miały bardzo ciekawe nazwy, a było ich około .... . O tym ile było spichlerzy, jak się nazywały, a także dlaczego powstały na wyspie będziecie mieli okazję dowiedzieć się podczas wycieczki! 

Uczestnicy nie muszą mieć dużego doświadczenia w kajaku. Wycieczkę zaczniemy od odprawy poprowadzonej przez instruktora. Zobaczycie jak prawidłowo założyć kamizelkę oraz jak używać wiosła. Następnie poćwiczymy manewry w kajaku na wodzie.

Instruktorzy udzielą niezbędnych wskazówek oraz będą towarzyszyć grupie na trasie.

CO W PRZYPADKU ZŁEJ POGODY
W trakcie sezonu od maja do końca września pogoda jest zazwyczaj przyjemna. Może się jednak zdarzyć deszczowy dzień, dlatego najlepszą praktyką jest przygotowanie się na różne warunki pogodowe. Idealnie sprawdzi się kilka warstw, które można zdjąć lub założyć na siebie w razie potrzeby. Niezależnie od pogody należy mieć także ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową.

Jeśli macie jakieś pytania zapraszamy do kontaktu:
info@gdanskzkajaka.pl lub +48 732 022 822 | +48 503 738 159

+48 732 022 822

+48 503 738 159

Zadzwoń już teraz i dowiedz się więcej