Dlaczego zwiedzić Gdańsk z kajaka

Dlaczego zwiedzić Gdańsk z kajaka

Nie jesteś jeszcze przekonany czy zwiedzanie Gdańska z kajaka jest odpowiednie dla Ciebie? Myślisz, że znasz Gdańsk już dobrze? Oto kilka powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę kajakową i zobaczyć miasto z tej perspektywy!

 

OMIŃ TŁUMY TURYSTÓW I ZAPUŚĆ ŻURAWIA

Przez centrum Gdańska, szczególnie w letnich miesiącach, niemal każdego dnia przewijają się tłumy turystów. Spacer po Długim Pobrzeżu przypomina wtedy stanie w kolejce do ciastkarni w Tłusty Czwartek 😉 Kajaki to świetna alternatywa nie tylko na ominięcie zatłoczonych uliczek, ale także obejrzenie znanych zabytków z nowej perspektywy. Można na przykład obejrzeć Żurawia od strony wody. A czy wiecie, że nad jedną z bram na Długim Pobrzeżu umieszczony jest wyjątkowy i bardzo stary herb Gdańska? Chodzi o pochodzącą z XV wieku Bramę Chlebnicką – najstarszą z trzech zachowanych późnogotyckich bram wodnych. Na herbie Gdańska widocznym od strony Motławy nie ma jeszcze dodanej w 1457 roku korony. 

PRZYBIJ PIĄTKĘ SOŁDKOWI SS

Sołdek to pierwszy oddany do eksploatacji statek pełnomorski. Zwodowanie statku odbyło się w 1948 r. Jednostka miała nosić nazwisko przodującego stoczniowca, którym został traser Stanisław Sołdek. Obecnie statek pełni funkcję muzeum. Możemy podpłynąć bliżej i zobaczyć na burtach wyjątkową, niestosowaną już obecnie spawano-nitowaną konstrukcję statku, w której zakuto 300 tysięcy nitów. Przepływanie kajakiem obok tego olbrzyma zawsze robi niesamowite wrażenie, które potęgujemy odbijając naszą małą, mokrą kajakarską dłoń na jego gigantycznym kadłubie.

ZOBACZ Z BLISKA BAZĘ PETROBALTIC

Przepływamy Martwą Wisłą tuż przy bazie Petrobalticu, obok zacumowanych kutrów i holowników, aż do Mostu Siennickiego. Jeżeli mamy szczęście możemy zobaczyć z bliska wielozadaniowy statek badawczy ST.BARBARA, który często jest zacumowany w bazie. Wykorzystywany jest głównie do realizacji badań hydrograficznych, geofizycznych, geotechnicznych oraz geologiczno-inżynierskich związanych z zagospodarowaniem złóż węglowodorów jak również utrzymaniem infrastruktury wydobywczej na Morzu Bałtyckim. Uwierzcie nam, oglądany z perspektywy kajaka robi niesamowite wrażenie!

ODKRYJ GDAŃSK NA NOWO

Być może jesteś z Gdańska lub okolic. Możliwe, że znasz dobrze miasto, jego niesamowite uliczki i zabytki. Na wycieczce kajakowej z przewodnikiem masz niepowtarzalną okazję by usłyszeć historie Gdańska od strony wody. Przepływająca przez miasto Motława od niepamiętnych czasów pełniła bardzo ważną funkcję. Od średniowiecza właśnie na Motławie znajdował się port morski. Dawało to miastu znaczną przewagę i uczyniło je centrum polskiego handlu morskiego. Chcecie dowiedzieć się więcej? Nasi kajakowi przewodnicy chętnie opowiedzą Wam gdańskie historie.

PRZYGODA DLA KAŻDEGO

Nieważne ile masz lat – zwiedzanie Gdańska kajakiem to świetna przygoda dla każdego! Trasa ma niecałe 9 kilometrów. Jej pokonanie, łącznie z przystankami na opowieści przewodnika, zajmuje ok 3 godziny. Trasa jest naprawdę łatwa i każdy da sobie radę. To świetny pomysł na rodzinny weekend, także z dziećmi. Te starsze powyżej 8-9 lat chętnie zajmują miejsce z przodu kajaka i próbują swoich sił w wiosłowaniu. Młodsze dzieci zajmują miejsce między opiekunami jako trzecia osoba w kajaku, a na drogę dostają mapę, na której mogą śledzić gdzie aktualnie się znajdujemy. Jeżeli nie masz nikogo znajomego – nie szkodzi! Masz okazję poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, a my postaramy się znaleźć dla Ciebie parę do wspólnego wiosłowania 😉

BEZPIECZEŃSTWO

Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo, które stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Jako partnerzy Wear It Poland – organizacji z którą współpracujemy – promujemy i rozpowszechniamy wiedzę dotyczącą noszenia kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych podczas uprawiania sportów wodnych. Podczas wycieczki zapewniamy kamizelki asekuracyjne dla każdego uczestnika, również kamizelki dla małych dzieci. Każdą wycieczkę asekurują dodatkowo doświadczeni kajakarze, którzy dbają o to by grupa płynęła zwartym szykiem. Jest to niezwykle ważne, bo w kilku miejscach przepływamy przez szlaki wodne, gdzie poruszają się także duże jednostki. Służymy także dobrą radą i wskazówkami dotyczącymi pływania kajakiem.

GOTOWI NA PRZYGODĘ?

Fajna przygoda niemal w centrum miasta! Nie musisz brać urlopu, wyjeżdżać daleko, ani wydawać wielkich pieniędzy, żeby przeżyć niezapomniane chwile. Fajne przygody są na wyciągnięcie ręki.  Zobacz nasze wycieczki!