Gdańsk trzecim najatrakcyjniejszym miastem Europy

Gdańsk trzecim najatrakcyjniejszym miastem Europy

Gdańsk zajął trzecie miejsce na podium w internetowym plebiscycie European Best Destination 2017. Wyprzedziły go Porto i Mediolan.

- W plebiscycie European Best Destinations zajęliśmy trzecie miejsce, zaraz po Porto i Mediolanie. To olbrzymie wyróżnienie. Warto przypomnieć, że Gdańsk był jedynym polskim miastem i brał udział w plebiscycie po raz pierwszy – tym większa radość z skucesu – mówił tuż po ogłoszeniu wyników prezydent Paweł Adamowicz.

European Best Destinations to europejska organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli, powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Od ośmiu lat portal organizuje głosowania na najlepsze europejskie miasto jako kierunek podróży.

Co to oznacza dla miasta?
- Poprzednie edycje konkursu pokazują, że w zwycięskich miastach ruch turystyczny wzrasta o ok. 15 proc. Rośnie też liczba publikacji opisujących te miasta w mediach. Z drugiej strony mamy prawo korzystać z oficjalnego logotypu "EUROPEAN BEST DESTINATIONS 2017 - GDAŃSK" w komunikacji, publikacjach i innych materiałach promocyjnych – mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu.

Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia dla miasta!