Gdańsk z Kajaka - Kamienna Grobla 2 | Wycieczki i wypożyczalnia kajaków

Kobiety na kajaki

Szybkie tempo życia, stres i codzienne zabieganie sprawia, że odczuwamy coraz większą potrzebę wypoczynku, który pozwoli zapomnieć na chwilę o niezałatwionych sprawach, pozwoli zrelaksować się i naładować nasze wewnętrzne akumulatory na kolejny, intensywny tydzień pracy.

Taka idea przyświecała nam podczas niedzielnego wyjazdu kajakowego, bo aktywny wypoczynek połączony z kontaktem z naturą zapewnia odpowiednią dawkę pozytywnej energii. Większość z nas jest z okolic Trójmiasta, chciałyśmy więc wykorzystać bliskość pięknych kaszubskich lasów i bystrych rzek. Zdecydowałyśmy się na malowniczy 11-kilometrowy odcinek Słupi, przepływający przez rezerwat przyrody Gniazda Orła Bielika, Park Krajobrazowy Dolina Słupi oraz rezerwat Gołębia Góra. Spływ można połączyć ze zwiedzaniem najstarszej działającej elektrowni wodnej w Europie znajdującej się w Strudze.

Rzeka na tym odcinku charakteryzuje się bystrym nurtem o charakterze górskim, a także występowaniem przeszkód w postaci powalonych drzew, które czynią spływ ciekawą zabawą, gdzie czasami trzeba się schylić pod jakąś kłodą, a innym razem rozpędzić kajak by przepłynąć po wystającym pniu drzewa. Liczy się nie tylko siła, ale także zwinność i spryt, a w tym panie są bezkonkurencyjne!

Słupia o tej porze roku zachwyca intensywną zielenią lasów oraz kwitnącymi na żółto irysami, zdobiącymi brzegi rzeki i cieszącymi nasze oczy. Podczas kilku godzin spływu nieustannie towarzyszył nam wesoły ćwierkot ptaków, na tyle głośny, że niemal zagłuszał nasze kobiece rozmowy:)

Uczestniczki miały okazję pierwszy raz spróbować pływania w kajaku jednoosobowym. Wybrałyśmy bardzo stabilne i wygodne kajaki Prijon Cruiser 430, idealne na pierwszą kajakową przygodę. Kajak ma specjalny luk bagażowy, więc każda z nas mogła spakować do niego rzeczy na przebranie w przypadku nieplanowanej wywrotki. Dziewczyny szybko przekonały się do kajakowej niezależności, bo większość z nich pływała wcześniej tylko w kajakach dwuosobowych.

Spływ koordynowany był przez doświadczoną instruktorkę, która udzieliła cennych wskazówek, które pozwoliły szybciej oswoić się z nowym sprzętem.