Gdańsk z Kajaka - Kamienna Grobla 2 | Wycieczki i wypożyczalnia kajaków

Mikołaje na kajakach

Z okazji zbliżających się Mikołajek zapraszamy na charytatywny kajakowy spacer po Gdańsku w sobotę 3 grudnia o godzinie 11:30!

To świetna okazja by przeżyć niezapomniane chwile, zobaczyć miasto z nowej perspektywy i - co najważniejsze - wspomóc akcję zbiórki pieniędzy na dożywianie dzieci w trudnej sytuacji finansowej na terenie Pomorza. Akcję organizujemy dzięki współpracy z Mikołajami na Motocyklach. Choć na motorach nie jeździmy to w czerwonych kajakach i kamizelkach wyglądamy już niemal jak Mikołaje. I na pewno łączy nas wspólny cel - chęć pomocy! 

Wycieczka potrwa ok 1,5 godziny. Trasa prowadzi Motławą wokół dwóch gdańskich wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Zobaczymy piękne Długie pobrzeże z wody, okrążymy dwie gdańskie wyspy w centrum miasta, zapuścimy żurawia na Żurawia i przybijemy piątkę z Sołdkiem. Dopłyniemy do Polskiego Haka, który znajduje się tuż przy połączeniu Motławy z Martwą Wisłą. Stąd rozpościera się niesamowity widok na mało znaną, industrialną część Gdańska - tereny stoczniowe ze słynnymi żurawiami oraz olbrzymie silosy gdzie produkuje się m.in. słód. Na koniec zapraszamy na herbatę na naszej przystani!

MIEJSCE
Spotykamy się w sobotę 3 grudnia o godz. 11:30 na naszej przystani – Gdańsk Kamienna Grobla 2. Wycieczkę zakończymy po niecałych dwóch godzinach w tym samym miejscu.

CENA
Udział w wycieczce = zakup cegiełki, czyli minimum 25 zł/osoba
Cegiełki do kupienia na miejscu przed wycieczką (płatność gotówką). Pamiętajcie, że wszystkie zebrane pieniądze pochodzące z cegiełek zostają przeznaczone na finansowanie dożywienia w postaci obiadów dla dzieci potrzebujących - zachęcamy do wpłacania większych kwot - każde 3 zł to jeden ciepły posiłek i jeden pełny brzuszek więcej!

ZGŁOSZENIA
Liczba miejsc limitowana. Prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz kontaktowy lub mailowo (podając liczbę osób oraz kontakt do siebie). Z uwagi na porę roku zapraszamy osoby dorosłe, które pływały już wcześniej kajakiem. Jeżeli posiadasz swój kajak i chciałbyś się dołączyć to również daj nam znać :)

Zapewniamy:

  • miejsce w kajaku dwuosobowym polietylenowym
  • lekkie aluminiowe wiosła skrętne asymetryczne
  • kamizelki asekuracyjne dla dorosłych (dostępne w kilku rozmiarach)
  • koordynację przez doświadczoną kadrę
  • herbata na koniec

Jak się ubrać i co zabrać:

  • czapka mikołajowa, a nawet cały strój bardzo mile widziany!
  • wygodny turystyczny strój dopasowany do pogody (bielizna termiczna, polar, kurtka z membraną, spodnie turystyczne, wygodne buty, rękawiczki, czapka)
  • komplet rzeczy do przebrania na koniec w razie zmoczenia (nie przewidujemy kąpieli, jednak trzeba pamiętać, że to sport wodny)
  • termos z herbatą na drogę

Zapraszamy do udziału także osoby posiadające swój kajak.
Przyłączcie się do nas! Pływajmy i pomagajmy!

Jeśli macie jakieś pytania piszcie: info@gdanskzkajaka.pl
lub dzwońcie: +48 732 022 822 | +48 503 738 159