Pomysły na prezent świąteczny dla kajakarza

Pomysły na prezent świąteczny dla kajakarza

Szukacie pomysłu na prezent świąteczny dla bliskiej osoby, która interesuje się kajakarstwem?
Podsuwamy Wam kilka pomysłów!


Worek kajakowy
 

Wodoszczelny worek kajakowy przyda się zarówno podczas jednodniowej wycieczki jak i dłuższego spływu kajakowego. Worki zrobione są ze specjalnego tworzywa nieprzepuszczającego wody. Występują w wielu kolorach i rozmiarach o pojemności od 2 do 100 litrów. Te mniejsze przydadzą się na drobne wyposażenie jak apteczka, dokumenty. Większe bądą idealna na spakowanie ubrań i sprzętów biwakowych na dłuższy wypad. Uchwyt na dnie worka i odpinany pasek ułatwiają noszenie worka, a odblaski zwiększają widoczność. My używamy worków Crosso Dry Bag. 
Cena od 50 do 100 zł w zależności od wielkości.

Etui wodoszczelne na telefon
Warto zainwestować w dobre wodoszczelne etui, które nie rozpadnie się po kilku kajakowych wycieczkach. My używamy takiego z plastikowymi klipsami zaciskowymi. Polecamy, bo jeszcze nigdy nas nie zawiodło! Etui ma też praktyczny sznurek, który możemy przywiązać do kamizelki. 
Cena ok 20 - 30 zł.

Zegarek wodoszczelny
Podczas wypraw kajakowych doceniliśmy posiadanie zegarka pod ręką, zamiast wyciągania za każdym razem telefonu, żeby sprawdzić godzinę. Dobre planowanie czasu płynięcia z uwzględnieniem długości dnia to podstawa udanych i bezpiecznych wycieczek. My używamy zegarków Decathlon Geonaute. Ładne kolory, proste funkcje i świetny stosunek ceny do jakości!
Cena ok 40 zł.

Termos
Świetny prezent, szczególnie dla osób aktywnych cały rok. Jesienną i zimową porą termos będzie idealny do zaparzenia aromatycznej rozgrzewającej herbaty. Latem docenią go Ci, którzy lubią podczas przerwy w trakcie spływu cieszyć się smakiem i zapachem gorącej kawy. My używamy i polecamy termosy Warhead firmy Termite, które świetnie sprawdzają się w terenowych warunkach, długo trzymają ciepło i są wytrzymałe.
Cena ok 120 zł.

Kamizelka asekuracyjna
Podaruj bliskiej osobie bezpieczeństwo! Kamizelka asekuracyjna to podstawowe wyposażenie kajakarza. Choć wypożyczalnie kajaków dysponują kamizelkami i zapewniają taki sprzęt, to osoby które dużo czasu spędzają w kajaku na pewno docenią komfort posiadania swojej kamizelki. Jest wiele typów kamizelek,  odpowiednich do różnych rodzajów kajakarstwa.  Trochę inaczej wyglądają kamizelki do rekreacyjnego pływania, a trochę inaczej do kajakarstwa morskiego czy górskiego. Kamizelki występują też w różnych rozmiarach. Ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru kamizelki do kajakarza. My używamy m.in. kamizelek Aquarius MQ PRO. Mają wygodne zapięcie na zamek oraz praktyczne kieszenie, które pomieszczą telefon w etui wodoszczelnym oraz inne drobiazgi jak klucze, gwizdek i małą przekąskę.
Cena ok 180 zł.

Czołówka
Czołówka szczególnie przydaje się w trakcie biwakowania podczas kilkudniowych wypadów. Ze względów bezpieczeństwa warto mieć ją także przy sobie podczas całodziennych wycieczek. Dobry gdy jest wodoszczelna, bo nigdy nie wiadomo czy nie przyjdzie nam używać jej np. w trakcie ulewy.
Cena ok 120 zł.

Beczka wodoszczelna
Wodoszczelne beczki o pojemności między 3,5 l a 20 l są świetnym zabezpieczeniem wartościowych rzeczy przez wilgocią. My używamy takich beczek do pakowania elektroniki. Mniejsza pojemność będzie idealna na komórkę, dokumenty i kompaktowy aparat. Większe beczki sprawdzają się przy pływaniu z lustrzanką. Wybór wielkości beczki zależy także od kajaka. Niektóre kajaki mają specjalnie wyprofilowane na decku miejsce do zamocowania beczki.
Cena 60 - 150 zł w zależności od pojemności.

Czapka neoprenowa
Zapewni ciepło i komfort w zimne, wietrzne dni, zarówno na wodzie jak i na lądzie. 
Cena ok 100 zł.

Książka
Jest mnóstwo ciekawych książek z dziedziny kajakarstwa, szczególnie w literaturze zagranicznej. Można szukać w nich inspiracji do kajakowych wypraw,  doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania nowej wiedzy.
Cena ok 100 zł.


Power bank
Akumulator zewnętrzny, którym można naładować wiele urządzeń USB, takich jak smartfony i tablety. Przydaje się bardzo w awaryjnych sytuacjach, gdy jesteśmy gdzieś poza dostępnem do cywilizacji i akurat rozładuje się bateria w telefonie. My wybraliśmy akumulator Samsung w edycji poświęconej ratowaniu zwierząt. Część zysków ze sprzedaży zostanie przekazana na cele związane z ochroną zagrożonych gatunków. No i urzekły nas piękne wzory!
Cena ok 100 zł.

Zaproszenie na wycieczkę kajakową
Podaruj bliskiej osobie wyjątkowe chwile podczas naszej wycieczki kajakowej po Gdańsku. To świetna okazja by odkryć miasto z nowej perspektywy! Do wyboru wycieczka kajakowa w ciągu dnia lub o zachodzie słońca. Zaproszenie wysyłamy w formie papierowej lub elektronicznej. Można je wykorzystać w cieplejszym miesiącu :) Wystarczy skontaktować się z nami (klik).
Cena 50 zł / osoba.

Wiemy, że wymyślanie prezentów nie zawsze jest łatwą sprawą. Mamy nadzieję, że trochę Was zainspirowaliśmy!