INFORMACJE

Żuławską Radunią do Gdańska

Spokojna Radunia poniżej Pruszcza Gdańskiego to jedno z wielu oblicz tej zmiennej rzeki. Dolny odcinek ma typowy charakter żuławski. Woda płynie tu swoim spokojnym rytmem, który pozwala na cieszenie się sielskimi widokami. W miejscowości Krępiec rzeka wpada do Motławy i stąd została już godzina do zakończenia spływu w centrum Gdańska.

Spływ kajakowy to świetny sposób na niebanalny czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Nie musisz wyjeżdżać daleko, wydawać dużej sumy pieniędzy, czy brać urlopu. Przygoda jest na wyciągnięcie ręki. Trasa łatwa, zapraszamy do rodzinnego udziału.

TRASA
Trasa liczy 17 km, szacowany czas płynięcia to ok 4 godziny. 

Przebieg trasy:

  • Zbiórka i odprawa z instruktorami w Pruszczu Gdańskim nad Radunią po przeciwnej stronie Faktorii (miejsce zbiórki na mapie –> klik)
  • Przenoska kajaków przy Cukrowni

Cukrownia „Pruszcz” – zakład przemysłowy funkcjonujący w Pruszczu Gdańskim w latach 1881-2004. Obecnie jest zabytkiem i oddziałem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Komin Cukrowni Pruszcz został odbudowany już w 1945 roku. Mierzy 72 m wysokości, a jego wierzchołek znajduje się na wysokości 79 m n.p.m. Aktualnie służy jako „maszt” dla przekaźników komunikacyjnych. Stan komina jest niezadowalający, ma lekkie odchylenie od pionu, nie był od lat odmalowywany.

  • Przepłynięcie pod południową obwodnicą Gdańska
  • Wpłynięcie Radunią do Motławy
  • Przepłynięcie przez centrum Gdańska

REZERWACJA
Przyjmujemy rezerwacje dla grup zorganizowanych i prywatnych. 
Termin, godzinę oraz program wycieczki chętnie dopasujemy do Was. Zapraszamy do kontaktu.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie: info@gdanskzkajaka.pl 
lub dzwońcie: +48 732 022 822 | +48 503 738 159

Warunki uczestnictwa w wycieczce kajakowej

+48 732 022 822

+48 503 738 159

Zadzwoń już teraz i dowiedz się więcej